Skip to main content

Constructor pomaga Outl1.se nadążać za potrzebami

Arc E-commerce, Szwecja

Studium przypadku

Klient: Outl1.se /Arc E-commerce
Lokalizacja: Stockholm/Szwecja
Zastosowane produkty/usługi: regały Pallet Shuttle

Potrzeby biznesowe

Shuttle system, Arc E-commerce

Twórca sklepu internetowego the Outl1.se web shop, Joacim Boivie, od kliku lat zajmuje się sprzedażą towarów importowanych. Ma on wysoce rozwiniętą zdolność odkrywania czego obecnie ludzie poszukują.

Outl1.se zajmuje się sprzedażą produktów sezonowych, więc latem można kupić trampoliny ogrodowe i rowery a zimą sklep oferuje pompy ciepła i pługi śnieżne. Wciąż zmieniający się profil składowanych w magazynie towarów wymagał rozwiązania, które pozwoliłoby na obsługę dużej ilości towarów przy łatwym dostępie do towarów i zapewnieniu produktom sezonowym bezpiecznego środowiska składowania.

Największy problem stanowiło dla firmy utrzymanie równowagi w ilości każdego rodzaju składowanego towaru, tak aby nie było go zbyt dużo lub zbyt mało. Większość towarów sprzedawanych w outl1.se jest importowanych z Chin. Z uwagi na długość czasu potrzebnego od pomysłu do ewentualnego wprowadzenia towaru do sprzedaży w sieci, właściciel firmy musi posiadać odpowiednie umiejętności rozpoznawania, który towar będzie najbardziej potrzebny.

Ponieważ firma Outl1.se to sklep internetowy, Internet stanowi centralę firmy. Firma jest w stanie znaleźć dostawców dla wszystkich swoich produktów w taki sposób, więc gdy zaszła potrzeba znalezienia dostawcy dla swoich potrzeb magazynowych, naturalnym było że przeszukali sieć i odnaleźli firmę Constructor Sweden. 

Rozwiązania firmy Constructor 

Shuttle system, Arc E-commerce

Jednym z wyzwań jakim musiał podołać Constructor były wymiary magazynu, ponieważ w poprzek budynku ustawione były masywne kolumny podporowe.

W dodatku profil składowanych towarów zawierał dużą różnorodność artykułów, o różnych wielkościach palet, z różnorodnymi wymaganiami oraz potrzebą składowania luzem. Idealnym rozwiązaniem, zapewniającym satysfakcjonujące przechowywanie wszystkich elementów był system Pallet Shuttle.

Rozwiązanie to zapewniało 4 sekcje z 3 poziomami składowania, zapewniając 540 miejsc paletowych, wszystkie w pełni dostępne dla transportera Shuttle.

Korzystanie z systemu Shuttle zapewniło zwartą strukturę magazynowania i dodatkowe korzyści w postaci automatycznej platform do pobierania i lokalizowania palet, co pozwoliło na przyspieszenie dokonywanych operacji.

Rezultaty

Firma Constructor Swedem spędziła wiele czasu na nauce jak działa biznes firmy Outl1.se, co pozwoliło na dostarczenie bardzo dynamicznego rozwiązania zawierającego:

  • Cztery sekcje z 15 paletami w głąb
  • Wysokość regału: 4000mm
  • Ładowność: 500kg/paletę
  • Ilość miejsc paletowych: 540
  • Obsługa EURO-palety 800 x 1200mm od dłuższej strony
  • 1 transporter dla palety o maksymalnej wadze 1500kg
"Największą korzyścią jaką osiągnęliśmy przy użyciu systemu Shuttle jest zmniejszenie powierzchni. Inną jest to, że do obsługi potrzebujemy tylko jednego wózka. Transporter wyciąga i przynosi paletę z i do odpowiedniego miejsca." - Joacim Boivie, Outl1.se. Arc E-Commerce.

O firmie Outl1.se

Outl1.se jest obsługiwana przez Arc E-Commerce AB. Oferuje wysokiej jakości produkty sportowe, wypoczynkowe, do ćwiczeń i fitnessu w konkurencyjnych cenach, dzięki dostarczaniu towaru bezpośrednio z fabryki z pominięciem pośredników. Firma prowadzi sprzedaż online z niską marżą, ponieważ unika wykorzystania drogich powierzchni sklepowych.

www.Outl1.se