Skip to main content

Towering cantilever racks equip Häfele’s new warehouse

Klient: Häfele
Lokalizacja: Ghiroda, Timisoara, Rumunia
Produkty/usługi: P90 do składowania i pobierania palet, ciężkie i lekkie regały wspornikowe

Häfele

Grupa Häfele to wiodący międzynarodowy producent i dostawca osprzętu meblowego i okuć budowlanych, który obsługuje klientów w ponad 150 krajach.

W 2017 r. grupa Häfele odnotowała obroty rzędu 1,375 mld. euro posiadając 37 oddziałów na 6 kontynentach. Firma zatrudnia 7600 osób na całym świecie.

Oddział Häfele Romania powstał w październiku 2009 r.; centrala znajduje się w Timisoarze, a punkt operacyjny w Bukareszcie. Hafele Romania posiada również magazyn zlokalizowany w Timisoarze, który umożliwia szybkie dostawy produktów.

HäfeleFirma Häfele Rumunia musiała zwiększyć pojemność magazynową. Firma przeniosła się więc do nowego magazynu gdzie chciano stworzyć spójny system logistyki zarówno dla dystrybucji obcych produktów jak i dla własnej produkcji. W tym celu niezbędnym było aby ich obszar produkcyjny został włączony do przepływu logistycznego.

Firma Dexion miała świadomość, że klient oczekuje rozwiązania magazynowego charakteryzującego się zarówno wydajnością, jak i wszechstronnością. Proponowane rozwiązanie stanowiło kombinację regału P90 do pobierania i obsługi palet oraz systemów ciężkich i lekkich regałów wspornikowych zapewniających zgodność ze wszystkimi wymogami międzynarodowymi.

Häfele

Cztery rodzaje systemu umożliwiają składowanie różnych towarów: od pudełek po palety, zarówno lekkich, jak i ciężkich produktów o znacznej długości, a także umożliwiają zarówno obsługę ręczną, jak i za pomocą wózków widłowych.

Kluczowym elementem tej instalacji są ciężkie regały wspornikowe o wysokości 10,500 mm, które utrzymują najcięższe i najdłuższe komponenty z metalu składowane w magazynie Häfele.

„Wybraliśmy Dexion zarówno ze względu na posiadaną wiedzę umożliwiającą wybranie idealnego rozwiązania spełniającego nasze specyficzne wymagania, jak i na możliwość produkcji różnych rodzajów regałów niezbędnych w naszej działalności” opowiada Kierownik ds. logistyki w firmie Häfele.

Häfele to międzynarodowa firma produkująca sprzęt i systemy okuć oraz elektroniczne systemy kontroli dostępu. Na doświadczeniu i zdolnościach produkcyjnych Häfele polegają klienci z całego świata działający w branży meblarskiej, sprzedawcy, stolarze i producenci szafek oraz architekci, projektanci i przedsiębiorcy budowlani.