Skip to main content

Usprawnienia w firmie Twentepoort Group dzięki różnorodnym rozwiązaniom od Dexion

Twentepoort Group, Holandia

Studium przypadku

Klient: Twentepoort Group
Lokalizacja: Weirdon/ Holandia
Zastosowane produkty/usługi: regały paletowe, regały przepływowe, antresola.

Potrzeby biznesowe

Twentepoort, Netherlands

Firma Twentepoort Logistics posiadała kilka oddziałów w Holandii. Tego typu struktura powodowała, że działania w zakresie prac logistycznych były dużo wolniejsze niż oczekiwano.

Z tego powodu zadecydowano o usprawnieniu i scentralizowaniu działań poprzez budowę wysoko wydajnego centrum logistycznego o powierzchni 30,000m2

Dzięki połączeniu wcześniejszych doświadczeń ze współpracy z firmą Dexion, wypróbowaniu i przetestowaniu różnego rodzaju produktów Dexion oraz wykorzystaniu wiedzy i entuzjazmu lokalnego oddziału firmy, Twentepoort wybral Dexion do dostawy i instalacji wyposażenia jakiego potrzebowano do realizacji tak wielkiego i ważnego projektu.

Rozwiązania firmy Dexion

Zespół firmy Dexion przeanalizował logistyczne wymagania firmy Twentepoort’s. Wymagało to wzięcia pod uwagę faktu że firma zapewnia swoim klientom zarówno standardowy transport towarów na paletach lecz także transport chłodniczy i specjalistyczny.  Zaproponowane rozwiązania, które zostały zaakceptowane przez firmę obejmowały połączenie różnego rodzaju metod składowania. Zawierały one:

  • Galwanizowane regały paletowe, które nie tylko pasowały do projektu magazynu, ale także oferowały najlepszą równowagę między założonym budżetem a jakością. 
  • Regały wjezdne przeznaczone do drewnianych skrzyń transportowych używanych w transporcie lotniczym. Ponieważ wszystkie pojemniki są takie same, nie mają określonych terminów ważności, a to oznacza że mogą być łatwo przechowywane w regale przepływowym.
  • Antresola, w celu zwiększenia powierzchni magazynowej.

Gdy nowy magazyn został wybudowany, powierzchnia istniejących półek i podłóg została zwiększona, a dzięki starannemu planowaniu możliwe jest dalsze powiększanie powierzchni do przechowywania.

Rezultaty

Twentepoort, Netherlands

“W czasie trwania całego procesu realizacji, byliśmy bardzo zadowoleni z jakości instalacji oraz możliwości łączenia produktów / systemów w celu zwiększenia ich funkcjonalności. Proaktywne podejście w trakcie projektowania i montażu nowych rozwiązań jest bezcenne.” - Martin Noeverman, Director of Twentepoort Group 

O firmie Twentepoort

Twentepoort Group składa się z trzech spółek zależnych:

  • Twentepoort Logistics specjalizuje się w dziennym transporcie do Europy Wschodniej oraz Centralnej Azji. Jako dodatek do regularnego transportu towarów na paletach, firma oferuje także transport chłodniczy i specjalistyczny.
  • Twentrex specjalizuje się w dostawach “just-in-time” dla ważnych dostaw w całej Europie.
  • TwenPack został specjalnie stworzony w celu zaspokojenia wzrastających wymagań klientów na elektroniczną obsługę zamówień oraz usługi logistyczne dla małych i dużych sprzedawców detalicznych.

www.twentepoort-logistiek.nl