Skip to main content

Constructor czyni życie łatwiejszym dla klientów firmy Coloplast Nordic

Studium przypadku

Klient: Coloplast
Lokalizacja: Gothenburg/Szwecja
Zastosowane produkty/usługi: Antresola, regały paletowe, akcesoria.

Potrzeby biznesowe

coloplast se

Firma Coloplast szczyci się tym, że dostarcza produkty, które czynią życie łatwiejszym dla wielu ich klientów. Więc gdy potrzebowali wyposażyć swoje nowe centrum dystrybucyjne, chcieli dostawcy, który uczyni życie łatwiejszym dla wszystkich zainteresowanych.

Z uwagi na intymny i osobisty charakter produkowanych artykułów, wyjątkowa obsługa Klienta jest niezwykle ważna dla firmy. Jest to jeden z powodów dla których firma wybrała Gothenburg jako centrum dystrybucyjne dla swoich Szwedzkich, Fińskich i Norweskich klientów. Lokalizacja umożliwia oferowanie ich klientom szybkiej dostawy.

Zamówienia złożone do godziny 14tej są dostarczane na następny dzień. Ten poziom obsługi oznaczał że godziny popołudniowe były niezwykle pracowite. Potrzebne zatem było rozwiązanie, które będzie pozwalało na sprostanie tym wymaganiom.

Rozwiązania firmy Constructor

Zespół firmy Constructor ma duże doświadczanie w dostarczaniu rozwiązań, które mają zastosowanie zarówno w zwykłych magazynach jak i w przypadkach bardziej specyficznych, takich jak przemysł medyczny i farmaceutyczny. W wielu przypadkach przedsiębiorcy muszą przestrzegać bardziej rygorystycznych przepisów w magazynowaniu, aby mieć pewność że zapewnione jest bezpieczeństwo i jakość ich produktów.

coloplast se

Ponieważ wiele medycznych produktów Coloplast produkowanych jest w innych oddziałach, główną potrzebą centrum dystrybucyjnego Coloplast było skuteczne i wydajne składowanie oraz system wyszukiwania dużej ilości małych elementów, które przechowują.

Firma Constructor zasugerowała instalację jednej wielkiej konstrukcji antresolowej o powierzchni 1800 m2, co zostało zaakceptowane przez Klienta, więc jej montaż zaczął się bezzwłocznie.

Oba poziomy antresoli są wyposażone w ramy pick-flow na regałach paletowych. Na górnym poziomie przechowywane są palety z lekkimi elementami, a cięższe artykuły są przechowywane na poziomie podłogi.

System antresoli jest idealny do zwiększenia powierzchni składowania magazynu i miejsc pracy zarówno w poziomie jak i w pionie.

  • Podłogi antresoli i system ścianek działowych zapewnia dodatkową przestrzeń i biura.
  • System siatek drucianych oraz siatek zabezpieczających chroni pracowników.
  • Akcesoria i dodatki takie jak szafki zapewniają bezpieczeństwo składowania.

Rezultatycoloplast se

“Dzięki konstrukcji antresoli w pełni wykorzystujemy powierzchnię na dwóch poziomach. Poza tym potrzebujemy mniejszej ilości sprzętu, jest więcej możliwości przearanżowania ustawienia. Dodatkowo, potrzebujemy tylko jednego wózka widłowego i zaledwie kilka osób do układania.” - Ralf Hönig, Warehouse Manager, Coloplast.

O firmie Coloplast

Firma Coloplast ma siedzibę w Humlebaek, w Danii. Jest to firma o zasięgu globalnym, zatrudniająca ponad 10.000 pracowników opracowujących produkty i usługi czyniące życie łatwiejszym dla osób wymagających bardzo osobistych i prywatnych warunków medycznych. Firma prowadzi działalność w dziedzinie opieki w osteopatii, opiece urologicznej, pielęgnacji ran i skóry, oraz opiece sterylnej. www.coloplast.com