Skip to main content

P&G przyznaje kontrakt Dexionowi na nową fabrykę Pampersów

Studium przypadku

Klient: P & G
Lokalizacja: Gyöngyös / Węgry
Zastosowane produkty / usługi: Połączenie regałów wjezdnych dla strefy sejsmicznej, regałów statyczny dla strefy sejsmicznej i regałów półkowych HI280, zapewniające 11 000 miejsc paletowych.

p&g huBusiness need

Pampers to najbardziej znana marka P&G na świecie i jednocześnie nazwa wiodącej w świecie pieluchy jednorazowej. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, firma P&G zleciła budowę nowej fabryki o powierzchni 240 000 m² w Gyöngyös na Węgrzech, która ma obsługiwać kraje Europy Wschodniej.

Jako wielonarodowa firma działająca w 70 krajach, P&G dokładnie wie, czego potrzebują od swoich dostawców, opracowała więc bardzo dokładny proces przetargowy, aby zapewnić ich właściwy wybór.

Dla tego najważniejszego swojego obiektu na Węgrzech firma P & G miała dwa bardzo specyficzne wymagania odnoście wykonawcy regałów: dostawca musiał zaakceptować rygorystyczne normy bezpieczeństwa przyjęte w odniesieniu do regałów, które często przekraczają wymagania wymagane przez regionalne normy bezpieczeństwa oraz dostawca musiał być w stanie wykonać projekt i obliczenia sejsmiczne regałów gwarantujące, że instalacja wytrzyma trzęsienie ziemi o sile 8 stopni.

p&g hu

P&G sporządziła listę sześciu potencjalnych dostawców, która z pomocą konsultanta zewnętrznego została następnie zawężona w trakcie przetargu do jedynie trzech. Ostatecznie Dexion został wyłoniony jako zwycięzcy.

Boks Levente, kierownik projektu P&G potwierdził, że "Przeszliśmy przez bardzo intensywny proces wyboru zanim zdecydowaliśmy się na wybór Dexiona jako naszego partnera w tym projekcie. Są elastyczni i zaoferowali ponad sześć miesięcy testów, które okazały się nieocenione dla nas jako firmy."

Rozwiązania Dexion

  • Dexion dostarczył wcześniej do P&G w innych krajach, dzięki czemu udało mu się znaleźć na liście wyboru potencjalnych dostawców.
  • Pierwszą rzeczą jaką wykonał Dexion było wyznaczenie dedykowanego Kierownika Projektu w celu sprawowania nadzoru nad tym dużym i złożonym projektem, który jednocześnie ściśle współpracował z firmą P&G na wszystkich etapach projektowania, produkcji i instalacji, tak aby zostały spełnione wszystkie szczegółowe wymagania:
  • projektowanie i produkcja pionowych ochraniaczy słupów prowadzących palety, usprawniających proces ładowania i zwiększających bezpieczeństwo. Zarówno słupy jak i całe regały zostały wzmocnione, aby zapewnić, że system może wytrzymać trzęsienie ziemi.
  • Bieżące monitorowanie ciężaru regałów, a także porównanie własnych danych z danymi międzynarodowych konkurentów w celu zapewnienia, że proponowane rozwiązanie zaspokoi potrzeby P & G.
  • zapewnienie dwóch zespołów montażystów – jednego, który skupiał się na parametrach technicznych i drugiego odpowiedzialnego za montaż i bezpieczeństwo instalacji.

p&g hu

Rezultaty

Projekt został ukończony zgodnie z planem i w ramach budżetu.
Po pomyślnym zainstalowaniu tego bardzo dużego i skomplikowanego projektu składającego się z 450 ton elementów regałów wjezdnych o podwyższonej odporności sejsmicznej, Boker Levente był zachwycony: "Przez całą bardzo szybką realizację tego projektu Dexion okazał się być bardzo profesjonalnym i wytrwałym dostawcą. "

O firmie P&G

Firma P & G, założona w 1837 roku w Cincinnati, USA, jest obecnie jednym z największych światowych producentów. Na całym świecie P & G obsługuje blisko 5 miliardów ludzi z szerokim portfelem zaufanych marek.