Skip to main content

Altor sprzedaje większość udziałów Constructor Group firmie Gonvarri Steel Services

Constructor Group AS ("Constructor Group") jest jednym z największych dostawców rozwiązań dotyczących składowania w Europie. Grupa wprowadza na rynek swoje produkty pod markami Constructor, Dexion, Kasten, Bruynzeel oraz PSS. W roku 2007 Constructor Group została kupiona przez Altor Fund II ("Altor").

4 października, Altor podpisał umowę sprzedaży udziałów Constructor Group - z wyłączeniem marki i produktów Bruynzeel - firmie Gonvarri. Constructor Group stanie się częścią Gonvarri Steel Services, firmy, która posiada 36 stalowych centrów serwisowych w 16 krajach i jest znaczącym graczem na rynku globalnym. Gonvarri Steel Services, którego główna siedziba mieści się w Madrycie, w Hiszpanii, w roku 2016 osiągnęło 2,325 miliarda Euro przychodów.

"Dla Altor było to ekscytujące 10 lat z firmą Constructor Group" - mówi Pål Stampe, partner w Altor Equity Partners oraz członek zarządu firmy Constructor. "Przebyliśmy razem długą drogę i w ostatnich latach zobaczyliśmy bardzo pozytywny rozwój. Wierzymy, że Gonvarri jest wspaniałym nowym, zaangażowanym i długoterminowym właścicielem."
"Z przyjemnością witamy Constructor Group w Gonvarri Steel Services" mówi Josu Calvo, Dyrektor Generalny firmy Gonvarri. "Ten zakup doskonale do nas pasuje, jeszcze bardziej poszerza naszą ofertę produktową i z niecierpliwością oczekujemy dalszego wzrostu oraz rozwoju biznesu firmy Constructor."
"Jestem przekonany, że Gonvarri będzie dobrym właścicielem Constructor Group i z niecierpliwością czekam na współpracę z ich kierownictwem w celu dalszego rozwoju firmy Constructor", mówi Frank Pohl, Dyrektor Generalny Constructor Group.

Transakcja podlega zwyczajowym wymogom prawnym oraz zatwierdzeniom.

O firmie Altor

Od swojego powstania, rodzina funduszy Altor zebrała razem 5,8 mld Euro zobowiązań. Fundusze zainwestowały ponad 3,8 mld Euro w ponad 40 krajach. Inwestowano w skandynawskie firmy średniej wielkości mając na celu tworzenie wartości poprzez inicjatywy wzrostowe oraz doskonalenie operacyjne. Wśród obecnych oraz przeszłych inwestycji są takie jak Lindorff, Carnegie, Helly Hansen, Rossignol, Skandiabanken, Spectrum, EWOS oraz SATS ELIXIA. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.altor.com

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:
Pål Stampe, Partner w Altor Equity Partners +47 22 12 83 83
Tor Krusell, Dyrektor ds. Komunikacji Altor Equity Partners +46 70 543 87 47

O Gonvarri Steel Services

Gonvarri Steel Services (www.gonvarristeelservices.com) jest wiodącą firmą w branży stalowych centrów serwisowych, która zatrudnia ponad 4300 pracowników a w roku 2016 uzyskała przychody o wartości ponad 2,3 miliarda Euro. Strategia firmy, jeżeli chodzi o działalność związaną z przetwarzaniem stali, oparta jest na rozwoju produktów oraz usług o dużej wartości dodanej, co pozwala na budowanie bliższych relacji z głównymi klientami w 36 fabrykach sektora przetwórstwa stali na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, bezpieczeństwa drogowego, transportu materiałów oraz energii solarnej w 16 państwach.

O firmie Constructor Group

Constructor Group AS (www.constructor-group.com) jest wiodącym ogólnoeuropejskim producentem oraz dostawcą wysokiej jakości rozwiązań magazynowych oraz archiwizacyjnych.

  • Z około 237 mln Euro przychodów, 1100 pracownikami oraz z nowoczesnymi obiektami produkcyjnymi o strategicznej lokalizacji na kluczowych rynkach Rosji, Rumunii, Holandii oraz Niemiec, Constructor Group stanowi wiodącą siłę w przemyśle składowania.
  • Grupa ma mocną lokalną obecność w całej Europie jak również poprzez sieć sprzedaży na całym świecie w tym w Afryce, na Dalekim Wschodzie oraz w Australazji, na Bliskim Wschodzie, w Północnej oraz w Południowej Ameryce.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:
Kate Colclough, Dyrektor Marketingu w Constructor Group AS,

Kate Colclough, Head of Marketing at Constructor Group AS, kate.colclough@constructor-group.co.uk

Powiązane wiadomości
Najnowsze wiadomości