Skip to main content

Gonvarri Material Handling dołącza do globalnej kampanii rolnictwa pionowego

Z dumą ogłaszamy, że zostaliśmy członkami Association for Vertical Farming (AVF), wiodącej globalnej organizacji non-profit, która umożliwia międzynarodową wymianę doświadczeń i współpracę w celu przyspieszenia rozwoju branży rolnictwa w pomieszczeniach / pionowego.

Zakłada się, że do 2050 r. liczba ludności na świecie przekroczy 9,7 miliarda ludzi, Stowarzyszenie ma do odegrania kluczową rolę w promowaniu nauki i badań nad rolnictwem pionowym. Prowadzi również programy edukacyjne i charytatywne, aby zachęcić do szerszego zastosowania tej metody.

Jako członek AVF, będziemy częścią starań, aby zachęcić do stosowania pionowych metod uprawy, takich jak hydroponika i akwaponika, które wykorzystują przestrzenie wewnętrzne - takie jak magazyny - do wielopoziomowej uprawy roślin z wykorzystaniem regałów bez zastosowania gleby.

AVF

Rolnictwo pionowe oferuje korzyści środowiskowe i ekonomiczne. Maksymalizuje wykorzystanie małych obszarów, wymaga mniej zasobów do działania (takich jak woda) i nie jest zależne od pogody, dlatego zapewnia plony przez cały rok.

W Gonvarri Material Handling jesteśmy światowym liderem w produkcji i dostarczaniu produktów i rozwiązań do przechowywania oraz idealnie nadajemy się do wspierania rozwoju branży rolnictwa pionowego.

Z zakładami produkcyjnymi strategicznie zlokalizowanymi na kluczowych rynkach Rosji, Rumunii, Finlandii, Szwecji, Czech i Niemiec, ale także w niektórych regionach Azji i Pacyfiku oraz przedstawicielami handlowymi w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Australii Jesteśmy obecni na całym świecie, więc możemy współpracować z AVF przy projektach na całym świecie.

AVF

„Cieszymy się, że dołączyliśmy do Stowarzyszenia na rzecz Rolnictwa Pionowego i możemy współpracować z nimi w ważnej pracy, którą wykonują. Uprawy pionowe to jedno jasne rozwiązanie problemu tego, jak wyżywić rosnącą populację na świecie, ograniczoną przestrzenią i zasobami” - powiedział Sergio Rodriguez Cuesta, Prezes Gonvarri Material Handling.

„Nasz etos polega na optymalnym wykorzystaniu przestrzeni magazynowej poprzez nasze innowacyjne rozwiązania magazynowe. Dlatego wierzymy, że możemy wnieść prawdziwą wartość do pracy wykonywanej przez AVF i nie możemy się doczekać współpracy przy naszych pierwszych wspólnych projektach ”.

Obecnie na świecie istnieje około zaledwie 30 hektarów działającego rolnictwa pionowego, co stanowi zaledwie niewielką część światowego sektora rolnego, ale istnieją ogromne możliwości jego rozszerzenia.

AVF

Partnerstwa takie jak nasze z AVF pomogą podnieść rangę rolnictwa pionowego i zachęcą do jego przyjęcia, a także mogą wspierać badania nad nowymi i innowacyjnymi metodami.

„AVF jest podekscytowany, mogąc zaangażować firmę taką jak Gonvarri Material Handling, która ma tak szerokie doświadczenie w rozwiązaniach magazynowych. W oczywisty sposób zwiększą one wiedzę i bazę współpracy, którą oferujemy w multidyscyplinarnym obszarze rolnictwa pionowego”. - Christine Zimmermann-Loessl, przewodnicząca AVF

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia Rolnictwa Pionowego (AVF) można znaleźć tutaj. Aby porozmawiać z firmą Gonvarri Material Handling na temat naszych produktów i rozwiązań do przechowywania, skontaktuj się z nami.

Powiązane wiadomości
Najnowsze wiadomości