Skip to main content

Planujesz instalacje regałów paletowych? Oto, co powinieneś przemyśleć

Jeśli Twoja firma zamierza zainwestować w nowy magazyn lub przejąć magazyn od innej organizacji, jednym z pierwszych rozważań musi być to, jak najlepiej wykorzystać pozyskany obiekt.

Pallet RackingPrzez „najlepsze wykorzystanie” rozumiemy optymalne wykorzystanie magazynu, dzięki czemu możesz przechowywać towary w wymaganej ilości, jednocześnie wykonując operację tak skutecznie, jak to możliwe. Regały paletowe, które wybierzesz, muszą spełniać Twoje potrzeby w tym zakresie.

Dlatego, zanim zainwestujesz w nowy obiekt magazynowy, warto zastanowić się, jakie są Twoje cele, a następnie wybrać takie regały paletowe, które pomogą Ci je osiągnąć.

Widzieliśmy wiele przykładów firm, które zainwestowały w regały magazynowe nie zwracając należytej uwagi na to, do czego ich potrzebują i ostatecznie kupiły sprzęt, który nie był dopasowany do ich głównych celów.

A szkoda, bo piękno regulowanych regałów paletowych polega właśnie na tym, że jest to produkt tak wszechstronny i odpowiedni do tak wielu zastosowaniach, że istnieje możliwość niemal idealnego dopasowania go do prawie każdego środowiska magazynowego i potrzeb użytkownika.

Najważniejsze kwestie do rozważenia przed zainwestowaniem w regały paletowe

Pallet Racking1. Sprawdź dane, które już posiadasz

Co przez to rozumiemy? Powinieneś przeanalizować najważniejsze posiadane w swojej firmie dane, tj.: rodzaje zamówień, sposób realizacji każdego zamówienia, rodzaje towarów, które musisz przechowywać oraz jak szybka jest ich rotacja i czy są trendy sezonowe w Twojej działalności. Ważne jest rozważenie kosztów pracy i dostępności pracowników, itp.

Po zebraniu tych informacji możesz podjąć bardziej świadomą decyzję dotyczącą typu potrzebnych regałów paletowych, zamiast tylko zgadywać.

Na przykład, Z takiej analizy może wynikać, że Twoje wyposażenie magazynowe powinno obsłużyć częściowo lub w pełni zautomatyzowane operacje magazynowe, szczególnie jeśli chcesz obniżyć koszty pracy i przyspieszyć operacje magazynowe. Będzie to wymagać dużych inwestycji początkowych, ale w dłuższej perspektywie może okazać się bardziej opłacalne. Jeśli jednak znajdujesz się w obszarze, w którym koszty pracy są niskie, może to nie być brane pod uwagę.

2. Jakie wyposażenie obecnie posiadasz?

Mówimy tutaj o urządzeniach takich jak wózki widłowe, które możesz chcieć nadal wykorzystywać w nowym obiekcie. Np. Jeżeli są to głównie wózki czołowe, to należy unikać magazynów, w którym konieczne jest przechowywanie na dużej wysokości, ponieważ takie wózki widłowe nie umożliwią pełnego wykorzystania potencjału obiektu, za który przecież zapłacisz.

3. Jakich palet używasz?

Pallet RackingIstnieje wiele różnych standardów palet, które różnią się w zależności od tego, skąd pochodzą: Standardowe europejskie rozmiary palet różnią się od standardowych brytyjskich rozmiarów palet i różnią się od globalnych rozmiarów palet.

Dlatego należy upewnić się, że wybrane regały paletowe będą właściwe do składowania wszystkich palety wchodzących i wychodzących z magazynu. Warto zainwestować w takie regulowane regały paletowe, w których wysokość między parami belek i odległość między słupkami można regulować, aby dopasować się do posiadanych palety. System regałowy należy zaprojektować w ten sposób aby spełniał wymagania bezpiecznego składowania palet.

4. Jakie typy produktów składujesz?

Rodzaj, waga, kształt i rozmiar produktów pomogą w określeniu rodzaju regałów paletowych, w które należy zainwestować, a także zdeterminują ich późniejszy układu i ostateczny projekt.

Na przykład, jeśli masz produkty (takie jak żywność), które wymagają szybkiej rotacji, możesz rozważyć system regałów paletowych FIFO (pierwsze weszło, pierwsze wyszło), w których zapewnione jest (np. na podstawie daty ważności), że towary będą odbierane i wysyłane w ustalonej kolejności.

5. Jaki jest Twój budżet?

Crane RackingTo prawdopodobnie najważniejsze pytanie: ile jesteś gotów zapłacić i jakiego zwrotu z inwestycji oczekujesz? Na przykład, zautomatyzowane lub półautomatyczne rozwiązanie magazynowe będzie wymagało większej inwestycji początkowej, ale koszty bieżące (takie jak płace i rachunki za energię) będą niższe przy jednoczesnym znacznym usprawnieniu operacji magazynowych. Dla Ciebie może to oznaczać dobry zwrot z inwestycji.

Ostatecznie, jeśli zależy Ci na rozwiązaniu, które jest odpowiednie dla określonego celu, musisz zainwestować w wysokiej jakości regały paletowe od renomowanego producenta, który oferuje plany serwisowe i długoletnie wsparcie, dzięki czemu masz pewność, że Twoja inwestycja będzie zabezpieczona.

Jeśli chcesz porozmawiać z jednym z naszych ekspertów na temat regałów paletowych i jakie opcje mogą być najlepsze dla Ciebie i Twojej firmy, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy.

Powiązane wiadomości
Najnowsze wiadomości