Skip to main content

Dexion Polska na targach eHandlu w Warszawie

W dniu 14 października odbywały się na terenie stadionu narodowego w Warszawie, IX targi eHandlu.

Dexion Polska na targach eHandlu w WarszawieOrganizowane od 2011 roku przez Fundację Polak 2.0 Targi eHandlu to największe spotkania branży e-commerce w Polsce, podczas których średnio 3,5 tys. przedstawicieli e-sklepów ma okazję poznać najnowsze oferty ponad 150 dostawców różnorodnych produktów i usług dla sklepów internetowych.

Rosnące z roku na rok zainteresowanie tą imprezą – dowiedzieliśmy się na przykład, że najlepiej rezerwować miejsce już w kwietniu – potwierdza rosnące znaczenie eHandlu w obrocie gospodarczym i coroczny dynamiczny wzrost obrotów tego sektora.

Z tych też powodów, w tegorocznym spotkaniu uczestniczyła również nasza firma, prezentując gamę rozwiązań magazynowych wspierających rozwój firm z sektora handlu internetowego. Rozwój sprzedaży internetowej analizujemy głównie pod kątem zapotrzebowania na nasze produkty i widzimy, że obsługa stanów magazynowych staje się coraz większym wyzwaniem dla ePrzedsiębiorców.

Firmy zmuszone są obecnie do skrócenia czasu dostawy, zmniejszenia wskaźnika błędów i zapewnienia doskonałej obsługi. Sprzedawcy działający w sposób tradycyjny i nowe firmy internetowe stoją w obliczu konieczności opracowania procesów sprzedaży i systemów magazynowych umożliwiających sprostanie wysokim oczekiwaniom swoich klientów.

Proste i sprawne procedury związane z przyjmowaniem i realizacją zamówień, w połączeniu z dobrze działającym systemem logistycznym, mają kluczowe znaczenie dla każdego przedsiębiorstwa. Handel elektroniczny wymaga rozwiązań magazynowych, które można łatwo przystosować do zmian zapotrzebowania, przy jednoczesnym zapewnieniu szybkiego dostępu do składowanego towaru.

Główne wyzwania to:

  • Krótki czas wysyłki zamówionego towaru oraz system dokładnego i szybkiego konfekcjonowania towaru
  • Częste zmiany asortymentu produktów
  • Konieczność stałego monitorowania stanu zapasów
  • Uwzględnianie zmian sezonowych
  • Obsługa zwróconych towarów
  • Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku towarów o dużej wartości.

Rozwiązaniem powyższych problemów mogą być zarówno proste systemy regałów półkowych i paletowych z wydzielonymi strefami konfekcjonowania ręcznego, jak i systemy przenośników automatycznych, maszyny magazynowe, czy w pełni automatyczne magazyny albo…kombinacja różnych systemów.

Kluczem doboru właściwego rozwiązania jest zawsze bliska współpraca pomiędzy klientem a dostawcą wyposażenia, zrozumienie potrzeb i zasad rządzących w danej branży i prawidłowa wizja rozwoju firmy na przestrzeni co najmniej kilu lat. W naszej pracy staramy się uwzględniać wszystkie te czynniki i dzielić swoim doświadczeniem z tymi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w eHandlu.

My pomagamy im uniknąć podstawowych błędów przy projektowaniu magazynów a nasi zadowoleni klienci są naszymi najlepszymi referencjami.

Powiązane wiadomości
Najnowsze wiadomości